Özel Halk Otobüsü Şoförleri Bilgilendirme Ve Bilinçlendirme Eğitimleri Başladı!

İstanbul’da toplu taşıma hizmeti veren Özel Halk Otobüsleri İşletmecilerinin kurumsallaşması amacıyla, Özel Halk Otobüsleri İşletmecileri ve İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile belirlenmiş konularda otobüs şoförlerine yönelik eğitim faaliyetlerinin yapılması planlanarak hizmet kalitesi ve verimin artırılması amaçlanmaktadır.

Bu eğitim programı kapsamında şoför personele yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimleri verilecektir.

Eğitimler, İETT’nin İkitelli, Kağıthane ve Hasanpaşa Garajlarında Eğitim Merkezlerinde 4 farklı ana başlıkta gerçekleştirilecektir.

Bu eğitimler; Trafik Bilgisi ve Kültürü Kentlerde Toplu Taşıma İşletmeciliği Halkla İlişkiler, İnsan Davranışları, Empati Psikoteknik, Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü ana başlıklarında belirlenmiştir.

Eğitimlerde şoförler, İstanbul’da yolcu memnuniyetini en üst seviyeye çıkararak yolculara daha güvenli ve konforlu bir toplu ulaşım hizmeti sunmaya katkı sağlamak amacıyla; yolcuya davranış ve nezaket kuralları, indirme-bindirme, emniyet kemeri, aşırı hızlanma, ani frenleme, trafik kurallarına uyma, kriz anında öfke kontrolü, etkili iletişim becerileri, otobüslerde çıkması muhtemel olaylarda çatışma ve kriz yönetimi, zor yolcularla baş etme gibi konularda bilgilendirilecekler.

 

 

organikik2x-(1)